- parafiaszalowa

Parafia Rzymskokatolicka w Szalowej
Kościół pod wezwaniem
Św. Michała Archanioła
Przejdź do treści

Menu główne:

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna codziennie po Mszy świętej,
z wyjątkiem niedziel i świąt.

Przygotowanie do małżeństwa:
w piątki po Mszy św. wieczornej.

Do chorego o każdej porze !Kancelaria parafialna zajmuje się: wydawaniem odpisów z Ksiąg metrykalnych: Chrztu, Bierzmowania , załatwia sprawy związane z chrztem, pogrzebem oraz przygotowaniem narzeczonych do Sakramentu małżeństwa.

Narzeczeni zgłaszają się w Kancelarii parafialnej na 3 miesiace przed planowanym ślubem. Przynoszą na pierwsze spotkanie następujące dokumenty: dowód osobisty, świadectwo chrztu i bierzmowania jeżeli ochrzczony jest w innej parafii,świadectwo z katechez przedmałżeńskich i świadectwa z religii z ostatnich klas. Powinni także przygotować się do spotkania przez przypomnienie sobie podstawowych prawd wiary i najważniejszych modlitw.

Jeżeli narzeczeni planują małżeństwo konkordatowe trzeba zgłosić swoje zamiary także w Urzędzie Stanu Cywilnego i dostarczyć do Kancelarii parafialnej Zaświadczenie stanowiące podstawę sporządzenia aktu małżeństwa. Po przyjęciu Sakramentu małżeństwa z otrzymanym wypełnionym Zaświadczeniem nowożeńcy zgłaszają się w ciągu 5 dni w USC.
Sakramenty święte

Chrzest święty

Chrzest święty udzielany jest w drugą niedzielę miesiąca w czasie Mszy świętej o godzinie 11:00 Chrzestni z poza parafii przynoszą z własnej parafii zaświadczenie, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami.

Bierzmowanie

Do Sakramentu Bierzmowania kandydaci wraz z rodzicami przygotowuja się przez uczestniczenie we Mszy św. i Nowennie do Ducha Świetego w pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 18:30 - (w czasie letnim) a o godz. 17:00 - (w czasie zimowym

Sakrament Pokuty

Środa przed I piątkiem miesiąca
Godzinę przed Mszą świętą z udziałem obcego spowiednika
W pozostałe dni (oprócz I czwartku miesiąca)
pół godziny przed Mszą świętą

Namaszczenie chorych

Namszcazenie chorych udzielane jest podczas odwiedzin chorych i w czasie rekolekcji podczas nabożeństwa dla chorych i starszych.

Pogrzeb

Przynosimy akt zgonu potwierdzony w Urzędzie Stanu Cywilnego i ustalamy dzień i godzinę Mszy św. pogrzebowej.


Kapłaństwo

Jeśli czujesz powołanie aby służyć Kościołowi przez swój aktywny udział w życiu kapłańskim - nie zmarnuj tego! Zgłoś się do księdza proboszcza.


PORADNIA PRZEDMAŁŻEŃSKA W ŁUŻNEJ

Czynna jest:

pierwsze spotkanie w l niedzielę miesiąca o godz. 17.30
/czas zimowy: 16.30/

drugie spotkanie w 3 niedzielę miesiąca o godz. 17.00
/czas zimowy: godz. 16.00/

Najlepiej jest, gdy między pierwszym a drugim spotkaniem w Poradni jest okres przynajmniej l miesiącaDZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH


Zawsze w l Niedziele miesiąca:
Msza św. o godz. 16.00 /czas zimowy: godz. 15.00/
Konferencja po Mszy św., w Domu Parafialnym


Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Św.Michała Archanioła

38-331 Szalowa, Szalowa 14

tel. +48 18 352 24 14
stat4u
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego